Furkan Nesli Dergisi’nden Cübbeli Ahmet Hoca Cemaatine Çağrı!

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın 31 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul’da; “Fetih Dini Ve İstanbul’un Fethi” konulu konferansının afiş duyurusunda, afişler sistemli bir şekilde parçalanmış ve kardeşlerimiz saldırıya uğramıştır.
Kardeşlerimiz gece afiş asarlarken cübbeli-sarıklı kimseler tarafından takip edilmiş ve afişler asıldıktan kısa bir süre sonra parçalanmış ve yerlere atılmıştır. Aynı şekilde kardeşlerimize bıçakla, satırla ve sopalarla saldırılmıştır. Kendilerini Cübbeli Ahmed Hoca Cemaati’nden gibi göstermelerine rağmen biz yine de bir Müslüman’ın bunları yapacağını düşünmek istemiyoruz.

Eğer bu kimseler Cübbeli Ahmet Hoca’nın sevenlerinden değillerse; bu tarikat bir açıklama yapıp bu kimselerin kendilerinden olmadığını ifade etmelidir. Eğer bunu yapanlar kendilerinden iseler o zaman da “bunun İslam kardeşliğine uygun bir davranış olmadığını” bildirip, yapanları kınamalıdırlar.
Şunu iyi anlamak gerekir ki İslam düşmanları dünyada mezhep savaşı çıkartmak, Türkiye’de de cemaat ve tarikatları karşı karşıya getirmek istemektedirler. Yeni stratejileri budur. Buna karşı tüm Müslümanlar dikkatli olmalı ve tuzaklara düşmemelidir. Bu sebeple de bu açıklama, Cübbeli Ahmet Hoca Cemaati’nin Müslüman kamuoyuna borcudur.

Furkan Nesli Dergisi olarak bunu yapanları kınıyor ve bu olayın bir an evvel açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olayın gerçek yüzü açığa çıkıncaya kadar Furkan Nesli Dergisi olarak üzerimize düşeni yapacağımızı ve bu işin peşini bırakmayacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz.
Furkan Nesli Dergisi Yayın Kurulu

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: “Tevhidî Furkan Hareketi’ne Derin Güçlerce İftira Kampanyası” (Sayı 51)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

الأدلةُ على أنَّ القرآنَ كلامُ اللهِ ( الجزء الخمس ) | Sayı 90

الحمدُ للهِ المرسلِ كتابه المليء بالمعجزاتِ الذي يخاطبُ جميعَ الأممِ في مُختلفِ الأزمانِ، …